menu
menu AKTUALNOŚCI
drukuj

2020-03-13 15:27:45

INFORMACJA


ORGANIZACJA PRACY JEDNOSTEK NA TERENIE GMINY CZARNIA !!!!!

Informujemy osób, które chcą załatwić sprawy w Urzędzie Gminy Czarnia lub jednostkach organizacyjnych do ograniczenia wizyt do niezbędnego minimum. Prosimy o upewnienie się, czy obecność na miejscu jest wymagana. Proponujemy skorzystanie z możliwości załatwienia spraw za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie. Sprawy urzędowe można załatwić dzwoniąc pod numer telefonu (29) 7727017  lub e-mail: sekretariat@gminaczarnia.pl

W dniu 13 marca 2020r. odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczące zmian w organizacji pracy Urzędu Gminy Czarnia placówek oświatowych oraz innych jednostek organizacyjnych.

Na posiedzeniu ustalono następujące zasady:

Wprowadza się zmiany w pracy Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarni mające na celu ograniczenie do niezbędnego minimum kontaktu pracowników z petentami, by nie stwarzać warunków do ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa.

    Urząd Gminy Czarnia i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarni od 16 marca 2020 do odwołania  funkcjonował będzie w systemie zamkniętym.( Pracownicy będą dostępni e-mailowo lub telefonicznie).

Wszyscy interesanci zobowiązani są do pozostawienia dokumentów w oknie obok drzwi wejściowych do Urzędu. W przypadku konieczności rozmowy z pracownikiem Urzędu, proszę kontaktować się telefonicznie. Budynek Urzędu  zostają wyłączony z obsługi interesantów.

   Wszelkie dokumenty, również te związane z wydaniem dowodu osobistego przyjmowane będą w godzinach pracy urzędu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z pracownikiem.

 Placówki oświatowe zostają zamknięte zgodnie z decyzją podjętą w dniu 11.03.br. przez Prezesa Rady Ministrów tj., od dnia 12 marca 2020  do 25 marca 2020. placówki oświatowe będą nieczynne. Prosimy rodziców w tym okresie żeby dzieci przebywały w domu i ograniczyły spotkania z rówieśnikami do minimum.

 Gminna Biblioteka Publiczna w Czarni  funkcjonuje  w systemie zamkniętym. Pracownicy będą dostępni e-mailowo lub telefonicznie.( w tym czasie nie ma możliwości wypożyczania książek)

  Zawieszone do odwołania zostają zajęcia w Domu Seniora w Długiem.

Przychodnia Lekarska w Czarni  funkcjonuje  w systemie zamkniętym. Recepty będą wydawane po konsultacji telefonicznej z lekarzem. W wyjątkowych przypadkach pacjenci będą przyjmowani po uprzedniej konsultacji telefonicznej z lekarzem tel.  29 7727016.

 

Podjęte działania mają charakter wyłącznie prewencyjny. Obecnie nie stwierdzono na terenie gminy Czarnia  występowania choroby COVID-19 (koronawirus).

Informacje o artykule

Autor:
Zredagował(a): Grzegorz Kamzelski
Data powstania: 13.03.2020 14:27
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 46101

Artykuły archiwalne

Lp. Tytuł Data modyfikacji Zredagował
menu